Regionalna liga: Radnički uvjerljiv protiv Budve

Vaterpolo 14. sij 202121:23 0 komentara
Radnički - Budva
Sportklub

Vaterpolisti Radničkog odlično su otvorili turnir B grupe Regionalne A1 lige, u Dubrovniku, pobijedivši ekipu Budve rezultatom 17:9.

Kragujevčani su od starta zaigrali čvrsto u obrani, te nisu primili nijedan gol u cijelom prvom poluvremenu. Golman Lazar Dobožanov završio je taj dio susreta sa stopostotnim učinkom i sedam obrana, pa je poslije uvjerljivog vodstva na poluvremenu (6:0) njegovo mjesto među stativama zauzeo Stefan Todorovski.

Odmah po povratku sa odmora Radnički je stekao i sedam golova „viška“ (7:0), ali je ekspresno uzvratio Marko Vukmirović sa distance, za prvi pogodak Budvana. U posljednjoj četvrtini izabranici Uroša Stevanovića održavali su stečenu prednost i na kraju došli do sasvim zasluženog trijumfa.

U timu Radničkog bilo je više raspoloženih strelaca, a prednjačili su Marko Radulović sa četiri i
Filip Janković sa tri gola. Na drugoj strani najefikasniji bio je Blažo Mitrović sa pet golova, a pratio ga je Marko Vukmirović sa tri.