Hrvatska izgubila nakon drame u Beogradu!

Vaterpolo 23. lip 201917:42 > 17:56
Hrvatski vaterpolski savez

Hrvatska je na Tašmajdanu nakon velike drame izgubila finale Svjetske lige od Srbije 11:12 te tako već danas propustila osigurati Olimpijske igre u Tokiju.

Hrvatski vaterpolisti u nedjelju su u finalu završnog turnira Svjetske lige u Beogradu izgubili od Srbije s 11:12 (3:1, 2:5, 3:1, 3:5). Tako je Srbija izborila nastup na Olimpijskim igrama u Tokiju sljedeće godine, dok će Hrvatska imati prigodu plasman na OI izboriti na sljedećim natjecanjima.

U vaterpolskom klasiku koji je donio puno preokreta i uzbuđenja, utakmica je odlučena u uzbudljivoj završnici, a treba napomenuti da je posljednja četvrtina odigrana po vrlo jakoj kiši.

Hrvati su odlično krenuli i nakon 9 minuta vodili su 4:1. No, u drugoj četvrtini Srbija je zabila pet golova u nizu i prelazi u vodstvo. Hrvatski vaterpolisti brzo su se oporavili od šoka i u trećoj četvrtini ponovno su u prednosti. Minimalno vodstvo Hrvati su držali i većim dijelom zadnje dionice, ali u završnici briljirao je srpski vaterpolist Filip Filipović, koji je zabio tri pogotka, uključujući i peterac 17 sekundi prije kraja za pobjedu 12:11.

Pokušala je Hrvatska u posljednjih 17 sekundi doći do izjednačenja, i vratar Marko Bijač je krenuo u napad i upravo je on dobio priliku za zadnji šut, ali je bio neprecizan.

Najefikasniji igrač u hrvatskim redovima bio je Ante Vukičević sa pet golova, dok je Loren Fatović zabio dva. Kod Srbije istaknuli su se Dušan Mandić i Filip Filipović sa po četiri pogotka.

Vaterpolisti Australije osvojili su treće mjesto pobijedivši Španjolsku s 11:10 (3:1, 2:3, 4:4, 2:2).