SK SUBOTA: “Vrući” manchesterski i madridski derbi

Premier League 12. pro 202010:04 > 10:18
Pep i Ole

Sportklub vam kao i svake subote donosi bogati sportski program, ali poseban je fokus danas na derbiju dvaju Manchestera, Cityja i Uniteda.

Od 16:00 sati na SK1 možete gledati WBA hrvatskog trenera Slavena Bilića koji gostuje kod Newcastle Uniteda. Britanski mediji pišu kako je ovo utakmica odluke za “Super Slava” jer u slučaju poraza prijeti mu otkaz. Nakon teškog poraza u prošlom kolu rezultatom 5:1 od Crystal Palacea i samo jedne pobjede u jedanaest kola, WBA mora ići na sva tri boda, a hoće li momčad Slavena Bilića to uspjeti ostvariti pogledajte na Sportklub telelviziji.

Nakon toga od 18:00 sati na SK1 pogledajte posebnu emisiju Sportkluba o velikom derbiju dva kluba iz Manchestera, a nakon utakmice također možete pogledati SK STUDIO o 12. kolu Premiershipa s posebnim naglaskom na utakmicu Chelsea i Evertona.

Derbi između Manchester Uniteda i Manchester Cityja počinje u 18:30 uz izravan prijenos na SK1. Momčad Ole Gunnara Solskjaera nakon razočaranja i ispadanja u Ligi prvaka traži iskupljenje u gradskom derbiju, a stručnjaci u Engleskoj smatraju kako je ovo utakmica biti ili ne biti za norveškog menadžera. S druge strane Pep Guardiola želi nastavak dobre forme u kojoj se njegova momčad nalazi, iako je najavio ovu utakmicu kao svaku drugu. (POGLEDAJTE ISPOD IZJAVU PEPA)

S druge strane Solskjaer je bio puno pričljiviji, rekavši kako njegova momčad u posljednje vrijeme igra jako dobro u gradskim derbijima, te da se nada kako će tako biti i danas. Posebno je naglasio kako je ovo jako bitna utakmica nakon razočaravajućeg ispadanja iz Lige prvaka (POGLEDAJTE ISPOD IZJAVU SOLSKJAERA)

Od 21:00 sat na SK1 možete gledati još jedan derbi iz Premiershipa između Evertona i Chelseaja s Goodison Parka. Momčad Carla Ancelottija je nakon sjajnog ulaska u sezonu zaredala s nešto lošijim nastupima i rezultatima te žele danas slaviti protiv Chelseaja i ponovno se priključiti vodećim momčadima, ali s druge strane Frank Lampard i njegove trupe su u sjajnoj formi i jurišaju na naslov prvaka, trenutno su samo dva boda ispod samog vrha gdje se nalazi Liverpool.

Na SK HD vam gotovo cijeli dan donosimo uzbuđenja iz španjolskog nogometa.

Već od 14 sati pogledate dvoboj između Valencije i Athletic Bilbaa.

Nakon toga u 16.00 sati igraju Sevilla i Getafe, dok od 18:30 igraju Huesca i Valladolid.

Luka Modrić

Ipak, najveći derbi ovog kola igra se od 21:00 sat na SK HD, gradski derbi između Real i Atletico Madrida. Dvije momčadi koje su najveći favoriti ove sezone za naslov prvaka igraju najbitniju utakmicu prvog dijela sezone (s obzirom na formu Barcelone) i ovo je utakmica koja bi mogla puno toga odrediti. Momčad Zinedinea Zidanea dosta oscilira, ali predvođena sjajnim Lukom Modrićem ipak najbitnije utakmice ove sezone ipak pobjeđuje, s druge strane Cholo Simeone u svom stilu tvrdo grabi bodove i zasad drži vrh Primere.

Bit će ovo jedan od vrućih derbija madridskih klubova.

Uz sve navedeno pratite druge nogometne utakmice, te košarkaška, borilačka i ostala uzbuđenja, samo na Sportklubu.