Preminuo legendarni košarkaš Lakersa Elgin Baylor

NBA 22. ožu 202121:45 > 22:16
(AP Photo/Gus Ruelas, File)

Bivši igrač Minneapolis i Los Angeles Lakersa te član košarkaške Kuće slavnih Elgin Baylor preminuo je u ponedjeljak u 87. godini u krugu članova obitelji, objavili su aktualni NBA prvaci.

Nikad nije osvojio NBA naslov, ali smatra se jednim od najboljih igrača ikad koji su zaigrali u NBA-u.

Na draftu 1958. izabran je prvim izborom, a godinu poslije bio je rookie godine. U Lakersima je proveo čak 14 sezona. Bio je 11 puta izabran u All-Star momčad, a njegov dres s brojem 22 je umirovljen i podignut pod krov Staples Centera, a ima i zanimljiv rekord.

Baylor još uvijek drži rekord po broju postignutih koševa u jednoj utakmici NBA finala, kad je najvećim suparnicima Boston Celticsima ubacio 61 koš u dvoboju finalne serije 1962.