Luka nije morao ubaciti 48: Slovenci lako sa Japanom

Tokyo 2020 29. srp 20218:39 > 8:41
(AP Photo/Eric Gay)

Košarkaška reprezentacija Slovenija stigla je i do druge pobjede na olimpijskom turniru u Tokiju – izabranici Aleksandra Sekulića rezultatom 116:81 pobijedili su domaćina Japana.

Slovenija sada ima dvije pobjede, a Japan je oba puta poražen. U grupi C nalaze se još Španjolska i Argentina, koji će svoj međusobni dvoboj igrati u četvrtak od 14 sati po srednjoeuropskom vremenu.

Napad Slovenije nastavlja funkcionirati na veoma visokoj razini, budući da su i u prethodnom susretu bili izuzetno efikasni – Argentini su ubacili 118 poena.

Japan je bio konkurentan samo u prvoj dionici, ali je krajem četvrtine razlika u korist aktualnih europskih pobjednika počela rasti.

Na kraju je najefikasniji u europskoj ekipi ponovo bio igrač Dallas Mavericksa Luka Dončić – 22-godišnji Ljubljančanin je odigrao 25 minuta i za to vrijeme upisao 25 poena (8/15 iz igre, 7/10 slobodna), po 7 skokova i asistencija i po dvije blokade i izgubljene lopte, a nijednom nije izgubio loptu.