Bivša TOP 10 igračica: Bol je ljepši i od Acapulca!

WTA 6. lip 201917:34 > 17:44
Mike Egerton/PA Images via Getty Images

Sportklub vam svakog dana donosi zanimljive priče s WTA tunira u Bolu, jedinog turnira te kategorije za tenisačice u Hrvatskoj.

sportklub

Došli smo do mečeva drugog kola na turniru u Bolu, a moram priznati da smo gledali i najkvalitetniji tenis dosada. Vidjeli smo neke sjajne mečeve, ali i nekoliko iznenađenja.

Ovo je bio najvrući dan ovog tjedna, a gledatelja se nešto više skupilo iako je većina bila ispod drveća najbližih terenu, a ne na tribinama. Već sam spominjao taj problem natkrivenosti tribina pa da se ne ponavljam, ali to treba riješiti za sljedeću godinu.

Inače, čak 50 brodova je došlo danas na Zlatni rat, velikom većinom su to bili britanski turisti.

Treba napomenuti da je i to razlog nešto većeg broja ljudi na tribinama, iako većinu tih mladih ljudi zanimaju neke druge aktivnosti na Braču.

Dan sam započeo gledajući meč bivše TOP 10 tenisačice Timee Bacsinszky i Nao Hibino, a slavila je Švicarska tenisačica bez većih problema rezultatom 6:2,6:4, nakon nešto manje od 90 minuta igre.

Nakon meča uspio sam doći do Bacsinszky, a razgovor sam otvorio standardnim pitanjem o turnira na Bolu.

– Ovdje je jako lijepo, uistinu uživam. Jedno od ljepših mjesta na kojima sam bila – rekla je Švicarka.

– Prošle godine Mandy Minella mi je priznala kako joj je Bol najljepši, čak je rekla kako je mislila da je Acapulco najbolje mjesto za igrati, ali Bol je još ljepši.

Eto kakve komplimente dobiva naš biser na Jadranu od ljudi koji su uistinu proputovali cijeli svijet.

Da se ipak mi vratimo Bacsinszky, sljedeće pitanje mi je bilo nada li se kako bi ponovno mogla doći do pozicije među deset najboljih igračica, sada je na 94. mjestu, ali to nije realan odraz njezine kvalitete.

– Znate da sam imala puno problema s ozljedama, najbitnije mi je da sam zdrava. Razmišljam o bliskoj budućnosti, za početak nadam se velikom rezultatu na Bolu – rekla je pomalo sramežljiva Bacsinszky.

Nažalost ostat ćete uskraćeni za sliku Bacsinszky i moje malenkosti, moj kolega fotograf u tom trenutku nije bio s nama.

Mike Egerton/PA Images via Getty Images

Nakon razgovora sa Švicarkom otišao sam na ručak, a nakon toga gledati meč između Aleks Krunić i Ane Bogdan. To je dvoboj od kojeg sam najviše očekivao i gdje sam mislio da će biti velika borba, ali Srpkinja je bila furiozna. Krunić je odigrala sjajno i “počistila” Bogdan s terena rezultatom 6:2:6:1.

Ipak, dočekao sam pravu borbu i dramu u meču dvije djevojke s lijepim imenima, Anne-Karoline Schmiedlove i Anne-Lene Friesdam. Meč je trajao 2 sata i 25 minuta, a slavila je Schmiedlova sa 7:6 (8:6) u odlučujućem trećem setu.

#related-news_0

Naša jedina preostala predstavnica Tereza Mrdeža je ponovno oduševila, ali nažalost i izgubila nakon velike borbe protiv neugodne Laure Siegmund. Čak je u drugom setu bila dva poena udaljena od pobjede, ali na kraju je Nijemica slavila (6:3,6:7,1:6).

WTA CROATIA BOL OPEN

Večeras ću malo otići istražiti i čari noćnog života Bola pa ću vam sutra izvjestiti, vjerujem da to mlađu populaciju najviše zanima.

Party vlak neka krene…