Sjajna Martić u dva seta do polufinala Rima!

Masters 1000 14. svi 202111:51 > 12:00
AP Photo/Gregorio Borgia

Petra Martić pobijedila je Jessicu Pegulu sa 7:5, 6:4 te izborila polufinalu Mastersa u Rimu.

Martić je uoči ima Rima imala pet poraza u nizu, no u Italiji igra sjajno te je preko Pegule nakon sat i 39 minute igre izborila polufinale.

Petra je loše krenula i odmah izgubila servis za 0:2, no nakon toga nanizala je tri gema uz dva oduzeta servisa Amerikanki. No, u šestom gemu i Martić još jednom gubi servis.

Prilika za break više nije bilo do 11. gema, kada hrvatska tenisačica koristi četvrtu break loptu te je povela 6:5, nakon čega je mirno privela set kraju.

U drugom setu Petra je napravila break u petom gemu, no Pegula uzvraća istom mjerom već u sljedećem gemu. Novi break Martić je napravila u devetom gemu, nakon čega je u desetom iskoristila prvu meč loptu i izborila polufinale Rima.

Tamo ju čeka pobjednica dvoboja između Karoline Pliškove i Jelene Ostapenko.