Preokret Jane Fett za ulazak u Wimbledon!

Grand Slam 23. lip 202217:23 > 17:26 0 komentara
Rob Prange via Guliver Images

Hrvatski ženski tenis bogatiji je za još jednu predstavnicu u glavnom ždrijebu Wimbledona nakon što je Jana Fett prošla i treće kolo kvalifikacija...

Nakon što je pobijedila Argentinku Ormaecheu (18. nositeljicu) i Gruzijku BolkvadzeJana Fett (WTA 254) u trećem i završnom kolu kvalifikacija Wimbledona porazila je Katarinu Zavacku (WTA 229) iz Ukrajine 3:6, 6:3, 6:3.

Prvi je set Fett glatko izgubila, no u drugom je sjajno reagirala oduzevši dva puta servis suparnici. U dugom, pokazat će se kasnije i prijelomnom gemu kod 2:1 u trećem setu, Fett je realizirala šestu ‘break’ šansu za vodstvo 3:1. Stečenu prednost Fett je očuvala do kraja, štoviše u drugom i trećem setu nije dozvolila Zavackoj ni jednu priliku za ‘break’.

Dvadesetpetogodišnjoj Vrbovčanki to će biti treći nastup u glavnom ždrijebu Grand Slama. Debitirala je na Australian Openu 2018. kada je prošla kolo i onda propustila šokirati kasniju pobjednicu Caroline Wozniacki (izgubila je 7:5 u trećem setu nakon 5:1 i 40-15), a kasnije iste godine na Wimbledonu je izgubila meč prvog kola od Darije Kasatkine.

Hrvatska je tako dobila i treću predstavnicu u ženskom dijelu Wimbledona, uz Petru Martić Donnu Vekić.