Gotovo tri sata borbe Petre Martić za pobjedu

Tenis 28. srp 202220:08 > 20:10 0 komentara
REUTERS/Guglielmo Mangiapane

Najbolja hrvatska tenisačica Petra Martić došla je i do sedme uzastopne pobjede. U drugom kolu WTA turnira u Varšavi porazila je domaću predstavnicu Maju Chwalinsku u dva seta i plasirala se u novo četvrtfinale...

Nakon prve Poljakinje s pozivnicom Weronike FalkowskeMartić je eliminirala i drugu, Maju Chwalinsku (WTA 162). Završilo je 6:3, 3:6, 6:3.

Martić je do pobjede mogla i ranije jer je imala set i vodstvo 3:1 u drugom, no tada je Chwalinska nanizala čak šest uzastopnih gemova. Poravnala je meč sa 6:3 i otvorila treći ‘breakom’ u prvom gemu za 1:0. Martić je, međutim, odmah uzvratila, potom još jednom oduzela servis suparnici za vodstvo 4:2 te poslije dva sata i 45 minuta igre izborila četvrtfinale.

Petra je osma nositeljica ovog turnira iz serije 250 i najbolje rangirana tenisačica koja je ostala u donjem dijelu ždrijeba. Sljedeća joj je suparnica Katerina Baindl (ex Kozlova), ukrajinska ‘lucky loserica’ koja je vodila 6:2, 3:0 kada joj je Sara Errani predala.

Ako Martić prođe, u polufinalu ide na Anu Bogdan ili Lauru Pigossi, dakle fino joj se otvara ždrijeb za potencijalno finale.

U gornjem dijelu ždrijeba četvrtfinalni su parovi Swiatek – Garcia i Paolini – Golubić.