Ne uzbuđuje li vas ovaj SPEKTAKL, vrijeme je za Viagru!

ATP 27. tra 201911:56 > 12:08
Cameron Spencer/Getty Images

Vrijeme je za prvi mega okršaj zemljane sezone, iako je ona zapravo tek počela. U četvrtfinalu Barcelone danas se sastaju Dominic Thiem i Rafael Nadal! (16 sati, Sportklub 1)

U dvanaestom međusobnom ogledu po mnogima dvaju najkvalitetnijih zemljaša, 25-godišnji Austrijanac pokušat će onemogućiti lokalnog favorita u nastojanju da dohvati dvanaesti trofej u Kraljevskom teniskom klubu!

Rafael Nadal prošlog tjedna uhvaćen je u posrtanju da dohvati 12. pokal u Monte Carlu, tada ga je zaustavio Fabio Fognini koji je igrao odličan tenis, a izuzetno kvalitetno igra i Thiem koji je znatno povisio razinu forme na ovom turniru!

Nadal se u dosadašnjim nastupima u Barceloni rezultatski dosta mučio, a posebno je blijed bio u prvom meču kada mu je Leonardo Mayer čak uzeo i set.

– Nisam se danas dobro osjećao – pomalo tajanstveno je izvijestio nakon te pobjede Nadal, koji otkako središnji teren kompleksa u Barci nosi njegovo ime nije tamo doživio poraz.

Već sljedeći meč Rafa (32) je igrao puno bolje kada je zaustavio Davida Ferrera. Kako je izgledao Ferruov igrački oproštaj od Barcelone prisjetite se u ovom videozapisu:

Jučer je Nadal ima dosta problema protiv Struffa, ali treba reći i da je Nijemac igrao odličan tenis, s ravnim i jakim udarcima, fenomenalnim servisom i pravovremenim izlascima na mrežu…

S druge strane, Thiem je vrlo čisto riješio svoja tri protivnika na ovom turniru iz serije 500 – ni Schwartzman ni Munar ni Pella nisu uspjeli dohvatiti ni set!

U usporedbi s tenisom kojeg je Dominator prezentirao u Monte Carlu, ovo je veliki korak naprijed, a posebno je kvalitetnu partiju pružio jučer protiv Argentinca Pelle, igrača s najviše zemljaških pobjeda u sezoni!

Danas će Thiem četvrti put u karijeri pokušati pobijediti Nadala, trenutni omjer je 8-3 u koristi Španjolca.

No, posebna zanimljivost vezana uz njihov H2H jest da je Dominic u svakoj od posljednje tri sezone uspio pobijediti Nadala na njemu najdražoj podlozi! Priliku da nastavi niz u prvom, ali vjerojatno i ne njihovom posljednjom ovosezonskom zemljaškom ogledu, imat će već danas.

Meč pratite od 16 sati na Sportklubu 1, a prije njega zagrijte se uz prvo polufinale između Nishikorija (koji je ovaj turnir osvajao dvaput) i Medvedeva.

Kroz oba meča vodit će vas Patrik Ćavar.