Tsitsipas je NextGen zvijezda!

ATP 10. stu 201823:04 > 23:08
Photo by Jeff Gross/Getty Images)

Stefanos Tsitsipas okrunio je sezonu transformacije u top 20 igrača svijeta osvajanjem i NextGen turnira najboljih mladih igrača u Milanu.

Završio je drugi po redu NextGen Masters turnir najboljih mladih tenisača svijeta, a pobjednik je Grk Stefanos Tsitsipas.

Grčka zvijezda svladao je u finalu Australca Alexa De Minaura s 3:1 u setovima. Australski igrač kojeg trenira Lleyton Hewitt dobio je prvi set 4:2, no sjajni Grk vratio se u drugom setu izgubivši tek jedan gem. Posljednja dva seta završena su u tie-breaku, a Tsitsipas nije dopustio protivniku niti minimalnu priliku.

U dvoboju za treće mjesto, lanjski pobjednik Andrej Rublev svladao je Jaumea Munara s 3:2 u setovima.

Inače, koliko je vrijedan ovaj turnir, u financijskom smislu pokazale su i nagrade koje su igrači osvojili. Tako su finalisti Tsitsipas i De Minaur zaradili po 278 tisuća dolara, a trećeplasirani Rublev 116 tisuća. Čak i igrač koji je predstavljao domaćina, a stigao je s pozivnicom, Liam Caruana kući odlazi presretan iako nikoga nije pobijedio. Naime, zaradio je 52 tisuće dolara što nije ostvario u dosadašnjem dijelu mlade karijere.