Naslovnica je napisana

ATP 22. lis 201820:23 > 20:28
Shaun Botterill, Getty Images

Nije šala. Marin Čilić krenuo je sjajno na ATP turniru u Baselu. Pobijedio je treći nositelj Kanađanina Denisa Shapovalova rezultatom 6:4, 6:2 i riješio posao prije početka premierligaškog dvoboja Arsenala i Leicestera.

Čilić je u dvoboju protiv Šapovalova prekinuo niz od tri poraza koji je započeo još u polufinalnom ogledu Davis Cupa protiv SAD-a prije gotovo mjesec dana.

Protiv mladog Kanađanina naš je tenisač odlično krenuo u dvoboj i osvojio prva četiri gema što zahvaljujući svojim odličnim udarcima s osnovne linije što pogreškama suparnika. No, potom je Šapovalov uspio smanjiti broj pogrešaka te spojiti tri gema zaredom i približiti se na 4-3. Ipak, Čilić je usprkos slabom postotku ubačenog prvog servisa (u prvom setu imao je samo 44 posto ubačaja) uspio zadržati jedan “break” viška i dobiti prvi set sa 6-4.

I drugi set Čilić je otvorio “breakom”, a mnogo boljim serviranjem nije dopustio Šapovalovu da se vrati u susret. Kada je Kanađanin kod rezultata 4-2 napravio dvostruku servis pogrešku na Čilićevu “break-loptu” susret je bio odlučen, jer Čilić je uvjerljivo odservirao za pobjedu.

U 2. kolu će Čilić igrati protiv boljeg iz dvoboja između Amerikanca Ryana Harrisona i Rumunja Mariusa Copila.