Gotovo je, Marin Čilić osvojio turnir u Baselu!

ATP 30. lis 201615:04 > 15:11
(Photo by Harold Cunningham/Getty Images)

Marin Čilić je osvojio naslov u Baselu! Drugu meč loptu je iskoristio i to nakon dvostruke pogreške Nishikorija, koji je cijeli meč odolijevao, pa na kraju imao i 3 set lopte kod 5-4 u drugom setu, ali je ipak izgubio set u tie-breaku, a time i meč rezultatom 6-1 7-6 (5).

Marin Čilić je furiozno ušao u meč s Nishikorijem. U prvom setu je imao dvostruki break i odservirao je za 6-1. U drugom je setu imao 0/7 break lopte, i onda Nishikori odjednom ima prednost 5-4 na Marinovom servisu. U tom je gameu prvi put Nishikori ozbiljno zaprijetio hrvatskom tenisaču i imao je 3 set lopte, ali ih nije iskoristio. Na kraju je tie break drugog seta donio Čiliću 16. naslov u karijeri, drugi u ovoj godini, nakon Mastersa u Cinncinatiju.

Ovom pobjedom Čilić je stigao nadomak plasman na WTF Masters u Londonu, a od idućeg tjedna se i vraća u TOP 10 na ATP listi.