Ništa od četvrtfinala – Dodig i Mektić nisu uspjeli!

ATP 8. sij 202014:25 > 14:27
Cameron Spencer / Staff

Ivan Dodig i Nikola Mektić nisu uspjeli osigurati Hrvatskoj pobjedu koja bi ih lansirala u četvrtfinale ATP Cupa.

Hrvatski dvojac izvrsno je odigrao prvi set, protivnicima su oduzeli break u osmom gemu, a zatim smireno odservirali za vodstvo. U drugoj dionici meč je bio izjednačen sve do 3:3 kada Dodig i Mektić padaju u formi, a istovremeno Argentinci nižu tri gema zaredom.

U trećem setu igrao se match tie-break do deset poena, Maximo Gonzales i Andres Molteni odjurili su na 4:0 i prednost nisu ispuštali do kraja za konačnih 3:6, 6:3, 10:2. Time je završio nastup Hrvatske na inauguralnom ATP Cupu, i to velikim razočaranjem. Nakon pobjeda protiv Austrije i Poljske, hrvatski igrači djelovali su samouvjereno i činilo se kako će biti jedni od favorita turnira.

Nažalost, sve su prosuli u završnom meču. Marin Čilić i pogotovo Borna Ćorić odigrali su ispod razine koja se od njih očekuje, a unatoč tome što su Dodig i Mektić imali priliku ipak pogurati Hrvatsku prema četvrtzavršnici to se ipak nije dogodilo. Sada je jasno kako su dvije najbolje drugoplasirane ekipe Belgija i Kanada.