Hrvatski tenisači Nikola Mektić i Mate Pavić plasirali su se u finale parova na ATP turniru iz serije "masters 1000" u Madridu, oni su u polufinalu s uvjerljivih 6-4, 6-2 svladali Belgijance Sandera Gillea i Jeroena Vliegena nakon samo sat i pet minuta igre.
Mektić i Pavić u prvom su gemu oduzeli servis suparnicima te tu prednost održavali do kraja prvoga seta. Imali su kod vodstva 5-3 četiri vezane set-lopte, no Belgijanci su uspjeli smanjiti na 5-4 te potom zaprijetiti i poravnanjem jer su u gemu u kojemu je Pavić servirao za prvi set stiglo do 15-40, odnosno tri vezane “break-lopte” za 5-5. Iapk, Pavić je dobro servirao, a Mektić pokrivao mrežu za 6-4.
Vjerojatno ključno razdoblje drugog seta bili su četvrti i peti gem. Pavić je s dvije servis pogreške omogućio Belgijancima dolazak do izjednačenja na njegovom servisu, no na odlučujući je poen pogodio as za izjednačenje na 2-2. U sljedećoj igri Belgijanci su stigli do 40-0 na svom servisu samo da bi Mektić i Pavić spojili četiri odlična reterna za “break” i prednost 3-2. Naš je par osvojio i odlučujući poen u sedmoj igri drugog seta kojim je povećao prednost na 5-2 i potom mirno priveo dvoboj kraju.
Bit će ovo već sedmi nastup u finalu za Mektića i Pavića ove godine, a dosada su osvojili pet naslova (Antalya, Melbourne 2, Rotterdam, “masters 1000” Miami i “masters 1000” Monte Carlo).
Suparnici u nedjeljnom finalu bit će im pobjednici drugog polufinala u kojem se sastaju Nijemci Tim Puetz i Alexander Zverev te Španjolac Marcel Granollers i Argentinac Horacio Zeballos.
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC