‘Toga nema u niželigaškim klubovima, a kamoli na Euru’

Rukomet 26. sij 202219:59 > 20:00 0 komentara
Jozo Cabraja / kolektiff

Hrvoje Horvat nakon što nije uspio odvesti Hrvatsku na Olimpijske igre, nije uspio ni na prvom velikom natjecanju kao izbornik, na kraju smo završili kao osmi.

“Bitno da smo se borili do zadnje sekunde. Glavni cilj nam je bio osigurati osmo mjesto. U drugom dijelu smo okrenuli utakmicu, Srnin crveni karton nas malo defenzivno poremetio, ali sačuvali smo bod koji nas drži iznad Nizozemske i Crne Gore”, započeo je za RTL nakon utakmice Horvat, a na pitanje kako bi ocijenio nastup Hrvatske na Euru je istaknuo:

“Složeno i teško pitanje na koje je nemoguće odgovoriti na brzinu.”

“Na kraju se ispostavilo da je koronavirus sve režirao. Pokazali smo srce i koliko je igračima stalo. Skrpali bi se noć prije utakmice. To se ne događa u niželigaškim klubovima, a kamoli na Europskom prvenstvu. Jako je teško podvući crtu.”

Dobio je Horvat i pitanje bi li promijenio sada svoj prvotni popis.

“Taj prvotni popis nismo napravili bezveze. Znali smo da dolaze mladi igrači i da treba iskusnih rukometaša, tražili smo miks mladosti i iskustva. Sad su isplivala i dodatna imena što je dobro. Teško je pričati iz te perspektive, vođeni tadašnjim odgovornostima napravili smo popis.”

Morao je izbornik i odgovoriti ima li podršku Saveza.

“Svjesno smo ušli u uvođenje mladih igrača, dugoročno promišljamo u Savezu. Vjerujem da javnost vidi ono što smo mi vidjeli prije prvenstva, vjerujem da se dečki mogu iz Pariza vratiti s medaljom. Kad nam se dešavaju ovakvi upadi i igrači dolaze preko noći, trebaju imati već neku bazu i da znaju što se radi, a ne da se upoznaju s radom u A selekciji kada dođu ovdje. Bez podrške Saveza, stožera i koordinatora, ne bismo izdržali ovako”

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!