Skandal! EHF poništio pobjedu Hrvatske na Euru

Rukomet 9. srp 202115:52 > 15:53 0 komentara
HRS

Hrvatska juniorska rukometna reprezentacija sudjeluje na Europskom prvenstvu gdje im je poništena pobjeda u prvom kolu protiv Austrije.

Hrvatska je u spomenutoj utakmici dobila 24:23 golom Mije Brkić u zadnjim sekundama, no zadnjih deset minuta te utakmice će se poništiti jer su junakinja naše pobjede zadnjih to razdoblje igrala iako je imala tri isključenja.

Nakon završetka utakmice Austrije i Hrvatske, Austrijski rukometni savez je uputio protest Europskoj rukometnoj federaciji (EHF-u).

Nakon pregleda video-snimke utakmice, Disciplinska komisija EHF-a je utvrdila da je Mia Brkić dobila tri isključenja u sljedećim minutama: 18:38, 32:07, 47:56.

Nakon toga, EHF je donio odluku da se poništava konačan rezultat utakmice te da će se završnih 10 minuta i dvije sekunde utakmice između Austrije i Hrvatske ponovno odigrati, počevši od rezultata 18:19 za Hrvatsku.

Satnica odigravanja bit će poznata uskoro.

Hrvatska je danas odigrala novu utakmicu u kojoj je s 24:14 poražena od Francuske.