Podravka izgubila i devetu utakmicu u nizu u Ligi prvaka

Rukomet 31. sij 202116:14 > 16:15

U zaostalom susretu 9. kola B skupine rukometne Lige prvakinja Podravka Vegeta je u Moskvi izgubila od CSKA s 26:30 upisavši i deveti poraz u skupini.

Bila je to prva od dvije zaostale utakmice Podravke protiv ruske ekipe, a druga je na rasporedu već sutra u 17 sati.

Ruskinje su bolje otvorile susret, u osmoj minuti povele su sa četiri gola razlike (7:3), no Podravka je u 20. minuti stigla do 12:12. Ruskinje tada rade seriju 3:0 i do konca prvog dijela nisu ispuštale vodstvo.

U drugom poluvremenu CSKA je poveo 19:16, no hrvatske prvakinje su serijom 4:0 stigle do prvog vodstva (20:19). Domaćin je u 52. minuti ponovo otišao na +2 (27:25), a do kraja susreta povećao prednost do konačnih 30:26.

CSKA su do devete pobjede predvodile Polina Vedekina sa šest, te Darija Dimitrieva i Antonina Skorobogatčenko sa po pet golova.

Kod Podravke najefikasnije su bile Dejana Milosavljević sa sedam i Dijana Mugoša sa četiri gola.

Na ljestvici skupine vodi Gyor sa 20 bodova, CSKA na drugom mjestu ima bod manje i utakmicu manje, dok je Podravka posljednja s dva boda.