Nexe ostao ‘kratak’ u Skopju, Čupić im zabio najviše

Rukomet 1. velj 202123:09 > 23:24
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

U susretu 2. kola regionalne rukometne SEHA lige Nexe je u Skoplju izgubio od Vardara 1961 s 26:27 (12:15).

Bila je to utakmica u kojoj je Nexe bio blizu boda, možda čak i pobjede, no hrvatski sastav je u ključnim trenucima previše promašivao i bodovi su ostali u Skoplju.

Domaćini su od prve minute diktirali tempo. Nexe je uspio povezati nekoliko kvalitetnih akcija i kod rezultata 11:10 i imao je priliku za poravnanje rezultata iz sedmerca. No, Fran Mileta nije zabio, a Vardar je odgovorio serijom 3:0. Na kraju poluvremena bilo je 15:12.

Nexe je u drugom poluvremenu imao i četiri gola minusa, ali Našićani su uspjeli izjednačiti na 23:23. Imali su čak nekoliko prilika za vodstvo, ali ih nisu uspjeli iskoristiti. U posljednjoj minuti gosti su još jednom imali priliku izjednačiti, ali je Borko Ristovski branio sjajno.

Vardar su do pobjede predvodili Ivan Čupić i Filip Taleski sa po šest golova, dok je Lovro Jotić zabio četiri gola. Kod Nexea najefikasniji su bili Janko Kević sa sedam, te Halil Jaganjac sa četiri gola.

Vardaru je to bila druga pobjeda, dok je Nexe upisao prvi poraz.