KOMENTAR Kad jednu Njemačku ostaviš bez gola 10 minuta…

Rukomet 15. pro 202020:12 > 20:31
Hrvatska
Hrvatska

Hrvatske ženska rukometna reprezentacija izborila je polufinale Europskog prvenstva u Danskoj pobjedom nad Njemačkom 23:20.

Tukle su Njemice, ali tukle su i naše junakinje. Vrhunske obrane igrale su se u prvom poluvremenu, igralo se gol za golom, otišlo se na predah 12:12. Njemice su imale loptu u drugom poluvremenu i 18 sekundi igračicu više.

A što naše cure naprave u drugom dijelu? Ostave Njemačku bez gola skoro 10 minuta! Najviše zasluga za to idu fantastičnoj Tei Pijević koja je zaključala svoja vrata, nikako Njemačka nije uspjela probiti hrvatski zid. A tek kad je Lucija Bešen ušla i skinula jedan sedmerac, bilo je jasno da se Njemicama ne piše dobro.

Na semaforu je stajalo 17:12, naše cure pustile su ruku i na 20:14 već se i polako počelo slaviti. Njemice su sve dublje i dublje padale u ponor iz kojeg se jednostavno nisu mogle izvući, prevelika je bila razlika da to uopće stignu.

Uostalom, možda najbolji opis dala je njemačka igračica Kim Naidzinavicius: “Ne mogu ovo opisati riječima. Čestitam Hrvatskoj. Bile su bolje u svakom aspektu igre, obrani, napadu i kontrama. Nismo ništa pokazale iz proteklih utakmica. Zaslužile su ovo puno više nego mi, razbile su nas” – zaključila je srednja vanjska.

No, ono što je najveća priča je to da su hrvatske rukometašice ostvarile najveći uspjeh u povijesti ženskog reprezentativnog rukometa. Kao i to da smo izborili Svjetsko prvevnstvo. Još je nepoznanica s kime ćemo igrati polufinale u Herningu, bit će to Rusija ili Francuska.

Ali, ovakvom igrom hrvatskim rukometašicama je samo nebo granica. A Njemicama želimo auf wiedersehen…