Čupić u drami nakon raspucavanja odveo Zagreb u finale

Rukomet 3. ruj 202119:50 > 19:56 1 komentar
Gregor Fischer/picture-alliance/dpa/AP Images

Rukometaši PPD Zagreba plasirali su se u finale završnog turnira regionalne SEHA lige u Zadru, oni su u polufinalu svladali bjeloruski Meškov iz Bresta sa 38-37 nakon izvođenja sedmeraca. Rezultat nakon 60 minuta bio je 32-32.

Najefikasniji u sastavu PPD Zagreba bili su Filip Vistrop i Ivan Čupić sa po osam golova s tim da je Čupić sve svoje golove postigao iz sedmeraca, dok je Mikita Vailupov postigao sedam pogodaka za Meškov.

Iako su u četvrtfinalu ranije ovoga tjedna izgubili od Vardara, igrači hrvatskog prvaka ipak su dobili priliku nastupiti na završnom turniru u Zadru zbog zaraze koronavirusom u makedonskom sastavu, a tu su priliku i iskoristili.

Tijekom prvog poluvremena niti jedna momčad nije ostvarila više od dva pogotka prednosti, većim dijelom vodstvo je bilo na strani Meškova, ali Zagreb je uspio zadržati priključak. U drugom poluvremenu Zagreb je serijom 4-1 poveo sa 19-17, Meškov je uzvratio svojom serijom 5-2, da bi tada u 43. minuti trener Zagreba Ivica Obrvan na vrata poslao Dinu Slavića. Ovaj je obranio prva tri udarca igrača momčadi iz Bjelorusije, a Zagreb je to iskoristio da se serijom 5-0 odvoji na 26-22.

Zagreb je održavao prednost od dva do tri pogotka prednosti sve do tri minute prije kraja kada je neopreznom igrom u napadu izgubio dvije lopte što je Meškov iskoristio i pogocima Vailupova iz protunapada stigao do poravnanja na 31-31 minutu i 15 sekundi prije kraja.

Uslijedio je dug napad Zagreba prošaran brojim prekršajima igrača Bresta, a nakon deveterca 11 sekundi prije kraja na šut se digao Sandro Obranović i pogodio donji desni kut suparničkog gola. Nakon minute odmora Meškov je imao samo sedam sekundi za realizaciju, no umjesto čvrstog ulaska u igrača igrači Zagreba su bili pasivni u obrani i dopustili Santalovu da s više od 10 metara pogodi za 32-32.

U drami sedmeraca nakon prvih pet serija i dalje je bilo izjednačeno, po četiri igrača oba sastava su bila precizna, pa se nastavilo s izvođenjem po jednog sedmerca. U sedmoj seriji Slavić je obranio udarac Malusa, a zatim je Čupić sigurnim udarcem odveo PPD Zagreb u nedjeljni finale.

Suparnik Zagreba u finalu bit će bolji iz ogleda mađarskog Veszprema i ukrajinskog Motora iz Zaporožja.