Čudesni povratak Francuza za polufinale!

Rukomet 26. sij 202221:57 > 22:14 1 komentar
Lobeca /Ingrid Anderson-Jensen via Guliver Images

Francuska je pobijedila Dansku 30:29 te tako izborila polufinale Europskog prvenstva. Island je tako ostao bez polufinala, iako su 57. minuta ove utakmice bili 'unutra'.

Gubili su Francuzi 57. minuta utakmice protiv Danske, da bi tada ipak okrenuli rezultat i prošli u polufinale kao prvi u skupini.

Danska je sjajno otvorila, povela 3:0. Do kraja poluvremena ta je prednost narasla i do plus pet (17:12).

Dugo su Danci tu prednost držali, u 47. minuti još uvijek imali plus pet (27:22), da bi do kraja zabili samo dva gola, a Francuzi osam te otišlo do pobjede i prvog mjesta u skupini.

Kirkeløkke je zabio deset za Dance, Holm je dodao devet. Mem i Descat s osam bili su najboji kod Francuza.

Francuska je tako osvojila skupinu s osam bodova, koliko ima i Danska. Island je treći sa šest, Hrvatska i Nizozemska osvojili su tri boda, a Crna Gora dva.

Francuska će tako u petak u polufinalu na Švedsku, dok će Danska igrati protiv Španjolske.