Štrlek za SK: Ne smijemo iz države, a treninzi su kućni

Rukomet 17. ožu 202011:35 > 11:49
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Hrvatski rukometaš Manuel Štrlek za Sport Klub je pobliže opisao novonastalu situaciju u kojoj su se on i njegovi suigrači našli zbog pandemije koronavirusa PIŠE: Ivan Blažević

Vrhunski sportaši ovih su dana u vrlo teškoj i nezahvalnoj situaciji. Svakodnevna rutina treninga i uigravanja novih akcija za utakmice zamijenjena je zatvorenim prostorom i karantenom. Koronavirus svima je poremetio planove i doveo ih u situaciju koja doista predstavlja presedan u profesionalnom sportu.

Alex Grimm/Getty Images

Jedan od njih je i Manuel Štrlek, hrvatski rukometaš s prebivalištem u Mađarskoj, točnije u Vezspremu, koji je telefonskim putem za Sport Klub pristao pobliže opisati novonastalu situaciju.

“Jako se čudno osjećam. Liga je do daljnjeg odgođena, poduzete su maksimalne mjere opreza pa tako nitko iz kluba ne smije zajedno trenirati. Svaki dan dobivamo individualne naputke o treninzima koje moramo raditi doma kako bismo ostali u formi.”

Kakva je situacija sa zloglasnim virusom općenito u Mađarskoj? Je li netko iz kluba pokazivao ikakve simptome?

“Srećom, mi smo u klubu svi testirani i svi nalazi su bili negativni. Što se Mađarske općenito tiče, ima nekih 50-ak slučajeva zaraze ako se ne varam, dakle ništa kritično. Karantene kao takve u punom smislu još nema, iako su granice zatvorene. Kafići i restorani ne rade iza 15 sati, visoki je stupanj uzbune, ali još nije pravi kaos, da se tako izrazim.”

Kako se kao vrhunski sportaš osjećaš u ovoj situaciji, nedostaje li ti svakodnevna rutina?

“Ovo je vrlo specifična situacija, ali to je jednostavno utjecaj više sile i ništa ne možemo. Sigurno da je nama sportašima teško, ali ipak je zdravlje na prvom mjestu i toga smo svi svjesni.”

Kako provodite slobodno vrijeme?

“Nemamo puno izbora. Nitko ne smije napuštati državu, tražili su od nas da se izoliramo u svojim domovima, tako da 99% vremena provodim u stanu, izlazim jedino za neke osobne potrebe, u nabavu namirnica i slične stvari. Nadam se da će se ovo što prije riješiti i da će to što prije proći.”

Štrlek je od svog dolaska u Vezsprem neizostavni član prve sedmorke. Njegova momčad u 19. odigranih kola ove sezone upisala je – 19 pobjeda. Sjajni Štrlek je prije šest dana na gostovanju kod neugodne Tatabanyje zabio osam pogodaka!

EHF Cup

“Što se Vezsprema tiče, zasad je stvarno sve išlo po planu. Držimo taj vrh ljestvice kod kuće, nismo izgubili ni jednu utakmicu, dobili smo Pick Szeged kod kuće, u SEHA ligi smo dobili prvu utakmicu četvrtfinala u Vojvodini, a u Ligi prvaka smo uzeli drugo mjesto u skupini s jednakim brojem bodova kao i Kiel. Dakle, stvarno igramo vrhunsku sezonu, sve ide kako treba, ali nažalost, jako je teško reći što očekivati u ovakvoj situacija jer nitko ne zna što nas čeka. Možda se dogodi da ćemo biti mjesec dana bez rukometa i da ćemo onda igrati utakmicu za utakmicom da sve nadoknadimo, to je vrlo nezahvalna situacija jer mi rukometaši ionako imamo konstantno zgusnuti raspored”, kazao je Štrlek.