Prvog dana Europskog prvenstva u plivanju koje se održava u Glasgowu od hrvatskih plivača nastupili su Marin Mogić, Anton Lončar i Nikola Obrovac, no nitko od njih nije se uspio plasirati u finale, odnosno polufinale.
Mogić je nastupio prvi u disciplini 400m slobodno, no u svojoj je skupini bio osmi s vremenom 3:50.48 i nije se plasirao u finale koje je na rasporedu danas u 17.09. Najbolje vrijeme kvalifikacija imao je Ukrajinac Mykhaylo Romanchuk (3:46.95).
Lončar je nastupio u kvalifikacijama 50 m leđno, ali je ostao bez polufinala jer je utrku završio na 4. mjestu u svojoj skupini s vremenom 26.66. Najbolje vrijeme kvalifikacija imao je Irac Ryan Shane (24.32).
Bez polufinala ostao je i Obrovac u disciplini100 m prsno, utrku je završio kao sedmi u skupini s vremenom 1:03.23, dok je najbrži bio Britanac Adam Peaty (57.84).
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC