GuliverImages

Završila je grupna faza europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. u Kataru. Izravan plasman izborili su Nizozemci, Belgijci i Francuzi.

U skupini D Finska je na domaćem terenu dočekala Francusku. Francuzi su pobijedili 2:0 golom Benzeme u 66. i Mbappea u 76. minuti. Francuska ide izravno na SP kao prva u grupi s 18 bodova.

Ukrajinci su u Zenici pobijedili BiH 2:0 golom Zinčenka u 59. minuti i Dovbika u 79. i idu u dodatne kvalifikacije kao drugi s 12 bodova.

U skupini E Wales je na domaćem terenu remizirao s Belgijom 1:1. Za Belgiju je gol zabio De Bruyne u 12. minuti, a izjednačio je Moore u 32. Iz te skupine Belgija ide izravno na SP s 20 bodova, dok Wales ide u dodatne kvalifikacije s 15 bodova.

Češka je doma pobijedila Estoniju 2:0 golom Brabeca u 59. i Sykore u 85. minuti. Nijedna momčad od njih ne ide na SP.

U skupini G Nizozemska je doma pobijedila Norvešku 2:0. U 84. minuti zabio je Bergwijn i u 91. minuti Depay.

Turska je u gostima pobijedila 2:1 Crnu Goru. Gol za Crnogorce u četvrtoj minuti zabio je bivši dinamovac Bequiraj, izjednačio je u 22. minuti Akturkoglu, dok je za Turke povisio Kokcu u 60. minuti.

Latvija je pobijedila Gibraltar 3:1 u gostima. Gol za Gibraltar zabio je Walker u sedmoj minuti, Gutkovskis je izjednačio u 25. minuti, pa je na 2:1 povisio Uldrikis u 55. da bi za 3:1 u 75. minuti zabio Krollis.

Iz te skupine izravno na SP ide Nizozemska s 23 boda, dok u dodatne kvalifikacije idu Turci s 21 bodom. Norvežani su ostali bez SP.