Sve je dogovoreno: Pranjić preuzima hrvatskog drugoligaša

Hrvatska 10. lip 20219:03 0 komentara
Guliver Images

Nekadašnji Vatreni Danijel Pranjić bi uskoro mogao započeti prvi samostalni trenerski posao.

Drugoligaška ekipa Dubrava Tim Kabel ove sezone je i uz promjenu dva trenera završila na devetom mjestu prvenstvene ljestvice. Bez drugog trenera ostali su na kraju sezone nakon što Darko Šantek više nije mogao obnašati tu dužnost iz tehničkih razloga.

Stoga su se bacili u potragu za novim strategom, a prema pisanju Sportskih novosti čini se da su dogovorili veliko ime.

Naime, Dubravu Tim Kabel bi od iduće sezone trebao voditi nekadašnji hrvatski reprezentativac Danijel Pranjić. Za 39-godišnjeg Pranjića ovo bi bio prvi samostalni trenerski posao u karijeri, a trenersko iskustvo u Zagreb donosi s Cipra gdje je obnašao neobičnu ulogu trenera – igrača.

Pranjić je za Vatrene upisao 58 nastupa, a zabio je i jedan pogodak. Igračku karijeru započeo je u Osijeku iz kojeg je 2004, prešao u Dinamo. Iz Dinama je išao u Heerenven, a potom i u Bayern. Još je igrao za Sporting, Celtu Vigo, Panatahinakos, Koper i Anorthosis.

Igračku karijeru je zaključio u ciparskoj Omoniji gdje je bio trener-igrač, ali je klub zapao u financijske probleme pa je taj angažman završio i odlučio se vratiti u Hrvatsku.

Kako pišu Sportske novosti, predsjednik Dubrave Roko Ivanović s ostalim čelnicima kluba stupio je u pregovore s Pranjićem, a dogovor je finaliziran ovog tjedna.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!