Srpski drugoligaš porazio Lokomotivu

Hrvatska 22. sij 202216:42 > 16:42 0 komentara
nklokomotiva.hr

Osvajači osmog po redu Arena kupa, međunarodnog turnira kojem je domaćin bio Medulin, su nogometaši Žarkova, inače srpski drugoligaši.

U finalnom susretu Žarkovo je svladalo hrvatskog prvoligaša Lokomotivu s 2:1, a svi su pogoci postignuti u prvom poluvremenu. Žarkovo je povelo golom Dostanića u sedmoj minuti, dok je Lokomotiva izjednačila u 35. minuti. Nakon kornera najbolje je reagirao Sandro Kulenović te je izjednačio na 1:1.

No, vrlo brzo nakon toga, Žarkovo je opet povelo. U 40. minuti gol za konačnih 2:1 je zabio Deverlić.

Premda je Lokomotiva bila u minusu, u nastavku finala Žarkovo je bilo bliže da poveća prednost nego da Lokomotiva izjednači.

Treće mjesto na Arena kupu osvojili su nogometaši Istre 1961 koji su svladali Dugopolje s minimalnih 1:0. Jedini je pogodak, u 15. minuti, postigao Mateo Lisica.

Peti je na kraju, pak, Šibenik koji je s 2-0 bio bolji od drugoligaša Opatije.

Arena kup:

finale: Lokomotiva – Žarkovo 1:2;  za treće mjesto: Istra 1961 – Dugopolje 1:0; za peto mjesto: Šibenik – Opatija 2:0