U dvoboju 33. kola Prve HNL u Velikoj Gorici su nogometaši Gorice svladali Istru 1961 s 4-1 (0-1) i ostali u utrci za Europu.
U dvoboju 33. kola Prve HNL u Velikoj Gorici su nogometaši Gorice svladali Istru 1961 s 4-1 (0-1) i ostali u utrci za Europu.
Puljani su ostali s igračem manje u 23. minuti kada je izravni crveni karton dobio Markus Pavić. Gosti, koji se bore za ostanak, nisu se predavali, pa je u 31. minuti Ganac Obeng Regan iskosa s desetak metara precizno pogodio same rašlje za neočekivano vodstvo Istre. Gorica je izjednačila u 60. minuti kada je Senegalac Cherif N’Diaye iz blizine pogodio mrežu. U 71. minuti uslijedio je preokret jer je mladi Matija Dvorneković zabio za 2-1 udarcem s pet metara pod gredu nakon što je N’Diaye pogodio vratnicu. Na 3-1 povećava Poljak Lukasz Zwolinski na dodavanje Lovrića u 80. minuti, a tri minute kasnije Nigerijac Musa Mohammed udarcem s 30-tak metara šalje loptu u rašlje gostiju za 4-1.
Gorica je peta s 53 boda, koliko imaju i Hajduk i Osijek, koji imaju i utakmicu manje. Istra 1861 je ostala predzadnja s 22 boda, šest manje od Intera.
Pred 1500 gledatelja na Gradskom stadionu sudio je Batinić iz Osijeka.
Strijelci: 0-1 Obeng Regan (31), 1-1 N’Diaye (60), 2-1 Dvorneković (71), 3-1 Zwolinski (80), 4-1 Muhammed (83)
Crveni karton: Pavić (Istra, 23). (h)
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC