Momčad Ivice Kuleševića upisala je važna tri boda u borbi za Europu
Nogometaši Osijeka u subotu su u 30. kolu Prve HNL u Zaprešiću pred 300 gledatelja protiv Intera slavili sa 1-0, te su se privremeno probili na drugo mjesto prvenstvene ljestvice, dok je Inter devetim porazom u nizu ostao na dnu tablice. Pobjednički gol zabio je najbolji strijelac lige Mirko Marić u 68. minuti i to mu je 19. pogodak ove sezone.
U prvom poluvremenu Osječani su diktirali tempo, ali nisu stvorili niti jednu priliku, već je najbolju šansu imao kapetan Intera Komnen Andrić, koji je nakon kornera u 30. minuti, glavom pucao pokraj gola.
Nova tri boda! ? pic.twitter.com/sgrckfumqq
— NK Osijek (@nkosijek) June 20, 2020
U 63. minuti Osječani tresu gredu. Brazilac Igor Silva uposlio je sunarodnjaka Talysa, čiji udarac s desetak metara zaustavlja greda. Osijek stiže do pogotka u 68. minuti. Brazilac Talys proigrao je Mirka Marića, koji sa deset metara iskosa trese mrežu.
Inter je mogao izjednačiti u 73. minuti, ali Ivan Mamut pogađa vratnicu. Mamut je još jednom zaprijetio u 78. minuti, ali njegov udarac promašuje okvir vratiju.
U subotu se još sastaju Gorica – Dinamo (21.05 sati) i Varaždin – Istra 1961 (21.05), dok su u nedjelju na rasporedu susreti Slaven Belupo – Rijeka (18.55), te Lokomotiva – Hajduk (21.05)
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC