Veliki domaći kiks Napolija u borbi za naslov

Nogomet 10. tra 202217:13 > 17:14
esultanza gol via Guliver

Veliki kiks napravili su nogometaši Napolija koji se bore za naslov prvaka talijanske Serie A. U dvoboju 32. kola, na domaćem terenu, poraženi su od Fiorentine s 2:3.

Uz utakmicu više Napoli ima isti broj bodova kao Inter (po 66), dok je Milan vodeći sa 67, ali i utakmicom manje od Napolija.

Fiorentina je na Diego Maradona stadionu povela u 29. minuti pogotkom Gonzaleza. U 56. minuti u igru je, za domaćina, ušao belgijski nogometaš Dries Mertens te je samo dvije minute kasnije pogodio za izjednačenje. No, na isti način je uzvratio Francuz Ikone na drugoj strani. U igru je ušao u 65. minuti, a pri prvom dodiru s loptom zabio je za 2:1 Fiorentine, dok je Arthur Cabral u 72. bio strijelac za 3:1.

Osimhen je u 84. vratio barem malu nadu Napoliju golom za 2:3, ali domaćinu je i bod ostao nedohvatljiv do kraja utakmice. Uz ovu pobjedu, ali i poraz Atalante, Fiorentina se popela na sedmo mjesto ljestvice.

Atalanta je gostovala kod Sassuola te izgubila 1:2. Oba pogotka za domaćina postigao je Hamed Traore, u 24. i 61. minuti. Za goste je Mario Pašalić igrao do 77. minute, a tek je u 93. minuti Muriel postigao počasni pogodak.

Venezia je golom Henryja u 86. minuti izjednačila protiv Udinesea te je imala barem bod koji bi joj donekle vrijedio u borbi za opstanak. No, u 94. minuti je Becao bio strijelac pobjedničkog pogotka za Udinese.

U prvom nedjeljnom susretu Lazio je uz tri pogotka Cire Immobilea slavio kod Genoe 4:1. Hrvatski nogometaš Milan Badelj počeo je utakmicu za Genou te je igrao do 74. minute, dok je za Lazio Toma Bašić odigrao posljednjih dvadeset minuta.