SLUŽBENO Igor Tudor je novi trener Verone

Serie A 14. ruj 202120:25 0 komentara
Guliver Image

Talijanski prvoligaš Verona na svojim je službenim internetskim stranicama obznanio da je novi trener kluba hrvatski strateg Igor Tudor.

Tijekom utorka Verona je nakon tri startna poraza u novoj sezoni Serie A smijenila dosadašnjeg trenera Eusebija Di Francesca. Talijanski mediji su odmah počeli pisati o tome da je glavni favorit za upražnjeno mjesto 43-godišnji Igor Tudor, a tijekom večeri istog dana ta je vijest i potvrđena.

Tudor je potpisao do kraja aktualne sezone, s tim da u ugovoru postoji i opcija produženja ukoliko hrvatski trener ostvari glavni cilj, a to je ostanak Verone u Serie A.

Trenersku karijeru Tudor je počeo u Hajduku gdje je radio od 2013. do 2015. godine, s tim da je u svom matičnom klubu radio i tijekom 2020. godine. Vodio je još PAOK, Karabükspor, Galatasaray i Udinese, a posljednji posao je obavljao u Juventusu gdje je bio pomoćni trener.

Tudora su u Veroni dočekala trojica Hrvata. Ivor Pandur, inače vratar Hrvatske U-21, Nikola Kalinić i Boško Šutalo, koji u Veroni igra kao posuđeni igrač iz Atalante.

Premijeru će Tudor sa svojim novim klubom imati na domaćem terenu protiv Rome (4. kolo, 19. rujna).

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!