Osimhen opet junak: Napoli na vrhu Serie A

Nogomet 19. ožu 202218:00 > 18:01 0 komentara
Ciro Fusco via Guliver Image

Nogometaši Napolija barem na nekoliko sati bodovno su se poravnali s Milanom na vrhu ljestvice talijanskog prvenstva 2:1 (0:1) domaćom pobjedom protiv Udinesea u susretu 30. kola.

Napolitanci su do pobjede stigli preokretom u drugom poluvremenu. Nakon prvih 45 minuta gosti iz udina su vodili 1:0 zahvaljujući preciznom udarcu Deulofeua (22) sa 18 metara, no u nastavku je Osimhen (52, 63) s dva pogotoka spriječio iznenađenje.

Nigerijski je napadač na 1:1 poravnao udarcem glavom na ubačaj Marija Ruija, a za 2:1 je pogodio prizemnim udarcem nogom nakon dodavanja Di Lorenza.

Ovo je drugi tjedan zaredom kako Osimhen s dva pogotka osigurava 2:1 pobjedu Napoliju, isto je učinio i prije šest dana na gostovanju kod Verone.

Napoli sada ima 63 boda, kao i Milan koji od 20.45 sati gostuje kod Cagliarija, četiri više od trećeg Intera koji ima dvije utakmice manje.

Filip Benković ostao je na klupi Udinesea koje je 14. na ljestvici sa 30 bodova.