Rabiot: Juve je korak naprijed u odnosu na PSG

Serie A 2. srp 201911:44 > 11:44
Photo by Srdjan Stevanovic/Getty Images

Adrien Rabiot u utorak je i službeno predstavljen kao novi nogometaš Juventusa.

Za nekadašnjeg francuskog reprezentativca kojem je istekao ugovor sa PSG-om, ali je Juventus bio najagilniji.

“Poslije sedam godina u Parizu, spreman sam za Serie A. Nisam još imao prilike razgovarati sa Sarrijem, ali su svi u Juventusu ostavili dobar dojam na mene”, kazao je Rabiot i dodao:

“Posljednji mjeseci su bili teški za mene i na profesionalnom i na osobnom nivou. Ali spreman sam sve ostaviti iza sebe i krenuti u novu avanturu.”

Francuz je sa talijanskim prvakom potpisao petogodišnji ugovor.

“Vrlo brzo smo postigli dogovor. Juve ima bogatu povijest, u njemu su igrali brojni francuski igrači. Nadam se da ću i ja usjpeti donijeti nešto novo. Uz svo dužno poštovanje, ovo je korak naprijed u odnosu na PSG. Juve je veliki klub, sa dugom tradicijom.”

Juventus se nada da će sljedeće sezone konačno osvojiti Ligu prvaka.

“Liga prvaka ne dolazi preko noći. Ovdje sam da pomognem klubu da je osvoji ali i da ostvari druge ciljeve. Imao sam šansu i ranije igrati sa velikim zvijezdama, to mi je pomoglo da napredujem. Činjenica da ću moći igrati sa Cristianom je pogurala moju odluku da dođem u Juve. Ipak, ova svlačionica je puna velikih imena”, kazao je na kraju Rabiot.