Mama zna najbolje: Razmaženi Francuz preselio u Torino

Serie A 29. lip 201910:09 > 10:10
Srdjan Stevanovic/Getty Images

Nakon transfer sage koja je trajala više mjeseci, napokon je dogovoren odlazak talentiranog, ali poprilično razmaženog francuskog igrača.

Adrien Rabiot, ili bolje rečeno njegova majka Veronique dogovorila je transfer u Juventus.

Mladi 24-godišnji francuski igrač koji je čak devet godina proveo u PSG-u, klub napušta kao slobodan igrač, dakle bez odštetnog zahtjeva za momčad iz francuskog glavnog grada.

Iako je vrlo talentiran, Rabiot je stekao imidž poprilično razmaženog mladića čiji život u potpunosti kontrolira majka koja mu je istodobno ‘najbolja prijateljica’ i menadžerica. Gianluca Di Marzio, talijanski novinar, potvrdio jest kako je transfer dogovoren u Parizu, a Rabiot bi ugovor trebao potpisati u ponedjeljak, odnosno prvi dan mjeseca srpnja kada će i formalno postati slobodan igrač.

Posebno interesantan detalj cijele priče jest zarada koju će na osnovu provizije ostvariti njegova majka, talijanski i francuski mediji donose istu informaciju, naime riječ je o čak deset milijuna eura.

Rabiot je protekla dva mjeseca pregovarao s Barcelonom, Manchester Unitedom i još nekim klubovima, no Juventus je bio najizdašniji kada je riječ o plaći, Stara dama nema nikakav problem platiti igraču novac ako već u igri nije odšteta klubu.