Totti napustio Romu: Rekli su mi da sam nesposoban

Serie A 17. lip 201914:56 > 15:18
Getty Images/Paolo Bruno

Francesco Totti nakon 30 godina u Romi, što kao igrač, što kao tehnički direktor, napustio je svoj jedini i voljeni klub.

Danas  je Totti u prostorijama Olimpijskog komiteta u Rimu pred oko 300 novinara održao presicu u kojoj je objavio da napušta Romu. Već sam broj novinara koji je prisustvovao konferenciji pokazatelj je Tottijeve veličine i značenja koje je imao za Vučicu.

– Povlačim se s moje pozicije u Romi. Milsim da je, uzimajući u obzir okolnosti, pravo vrijeme za ovu odluku, nikada nisam bio u mogućnosti sudjelovati  u radu na efektivan način. Roma treba biti ispred svih. Predsjednici, treneri i igrači prolaze, ali simboli ne. Nije moja krivica što sam donio ovu odluku- rekao je Totti.

Vidljivo je kako je legendarni nogometaš jako nezadovoljan načinom na koji klub funkcionira, kako prema njemu samom, tako i prema navijačima.

– Svi znamo da su željeli da se povučem. Imao sam ugovor od šest godina, a s vremenom sam shvatio da je biti direktor druga stvar. Obećane su mnoge stvari, ali na kraju nisu ispunjene. Imam i ja karakter i nisam tu da radim ono što mi se kaže – nastavio je Totti, najavivši povratak nakon promjene čelništva kluba zbog kojeg se nikada nije osjećao dijelom cjelokupnog projekta.

Osvrnuo se i na netransparentnost u odnosu s navijačima.

– Govorio sam im da ljudima treba reći istinu, a oni su mi odgovorili da sam nesposoban – zaključio je legendarni nogometaš.

Njegova odluka mogla bi doista  biti pokretač promjena u Romi jer, iako je spomenuo da su predsjednici, igrači i treneri prolazni, ali simboli ne, možemo zaključiti kako je zbog svega Totti u Romi ne samo igrač i tehnički direktor, nego doista i jedan od glavnih simbola rimskog kluba. Njegova riječ ili njegov potez, kakav je ovo povlačenje s funkcije, puno znači.