Frosinone i Spezia finalisti doigravanja za Serie A

Serie A 13. kol 20208:33 > 8:35
Alessandro Sabattini/Getty Images

Frosinone će za svoj povratak u Serie A, nakon što su iz nje ispali u sezoni 2018./19., igrati protiv Spezije koja je od bankrota 2008. došla na prag promocije u elitno društvo.

Nogometaši Frosinonea izborili su plasman u finale doigravanja za mjesto u elitnom razredu talijanskog nogometa pobijedivši u uzvratu polufinala odigranom u Udinama domaći Pordenone sa 2-0, čime su poništili poraz od 0-1 iz prvog dvoboja.

Za momčad pod vodstvom nekadašnjeg proslavljenog talijanskog reprezentativca Alessandra Neste strijelci su bili Ciano (7) i Novakovich (15).

Prva finalna utakmica Spezije i Froisinonea bit će odigrana 16. kolovoza u Frosinoneu, a uzvrat je 20. kolovoza u La Speziji.

Spezia je sezonu u Serie B završila na trećem mjestu, a Frosinone je u doigravanje ušao sa osme pozicije, posljednje koja je vodila u razigravanje.

Izravan plasman u Serie A izborili su Benevento i Crotone.