"Nisu svi srećkovići kao Pirlo"

Serie A 10. kol 202017:00 > 17:03
Claudio Villa/Getty Images

Izbornik Italije Roberto Mancini poželio je dobrodošlicu Andrei Pirlu i rekao da ima sreće da počinje posao u klubu kao što je Juventus.

Mancini je za talijanske medije prokomentirao aktualne događaje u talijanskom i europskom nogometu. Između ostalog i neočekivanu eliminaciju Juventusa od Lyona u osmini finala Lige prvaka.

Naravno, nisam očekivao da će Juventus ispasti. Kao i svi očekivao sam da će sigurno proći. Ali sve je to proizvod ove užasne, nepredvidive i teške godine. Pogotovo za one koji su pravili promjene, kao Juve“, smatra Roberto Mancini.

Epilog svega bila je smjena Maurizija Sarrija poslije samo jedne sezone i angažiranje Andree Pirla, neiskusnog kad je riječ o trenerskom poslu.

“Jednostavno, Sarri nije mogao sprovesti svoje nogometne ideje kako je zamislio. A za Pirla mogu reći da je srećković. Počinje ovaj posao na vrhu, u najboljem klubu. Ne kažem da sam ja počeo sa dna, ali krenuo sam od Fiorentine, ne Juventusa“, kazao je kroz osmijeh Mancini, a onda dodao:

Šalu na stranu, da sam tražio nekog, sigurno bih razmislio o Pirlu. Ima ogromno nogometno znanje. Poput De Rossija. Rado bih surađivao sa njim“.