Slavni klub dovodi Kovača i stvara vrlo jaku ekipu?

Serie A 19. tra 202019:40 > 19:46
Gabriele Maltinti, Getty Images Sport

U vrijeme dok mnogi klubovi režu troškove na sve strane ne bi li preživjeli mjesece koji dolaze, čelnici Fiorentine idu u drugom pravcu.

Prošle sezone Amerikanac talijanskog podrijetla kupio je Fiorentinu za 200 milijuna eura, a ambiciozni plan o vraćanje slave ovom velikom klubu sastavljen je već tada. Unatoč krizi, dobar dio mogao bi biti realiziran već ljetos.

Tako se na popisu želja ovog moćnog vlasnika trenutno, navodno, nalaze sve poznata trenerska imena, među njima i naš Niko Kovač. Kandidati su još  Emery, Pochettino i Spalletti. Sve to, naravno, dolazi iz ne baš previše pouzdanih talijanskih medija koji svoje tiraže baziraju na transfer-bombama, čija ‘prolaznost’, kada bismo je išli istraživati, vjerojatno ne bi bila baš visoka.

Ali, oni pišu naše gore list pa odmah moramo naravno posvetiti toj temi veću pažnju.

Koga još vlasnik Fiorentine želi dovesti? Navodono je je već dogovoren dolazak Vertonghena iz Tottenhama, a radi se na na dolasku Neta iz Barcelone, koji je tamo rezerva Ter Stegenu.

Na popisu želja još su Pjanić, Nainggolan, David Silva, Bonaventura, Paqueta, Higuain i Belotti.

Da spomenuti gospodin, prezimena Commisso, nije blefer, pokazao je prošlo ljeto kad je doveo Riberya. Za Fiorentinu već nastupa jedan Hrvat, to je Milan Badelj. Klub je trenutno 13. u poretku prekinute Serie A.