Real u pobjedi protiv Šahtara ispisao povijest

RubenxAlbarran

Real Madrid je u 4. kolu Lige prvaka kao domaćin s 2:1 pobijedio Šahtar u sklopu skupine D.

Junak Reala bio je Karim Benzema koji je zabio oba gola. Prvi je gol bio povijesan jer je bio njihov jubilarni 1000. u Ligi prvaka. To nije uspjelo nikome dosad.

Prvi gol zabio je  u 14. minuti. Eder Militao je sjajnom dugom loptom našao Benzemu kojemu je lopta malo pobjegla i branič Šahtara vratio ju je svojem golmanu. No Trubin ju je nonšalantno u šesnaestercu dodao prema Marlonu, ali nije vidio da je njegovu suigraču iza leđa Vinicius Junior.

Brazilac mu je uzeo loptu i vratio ju za Benzemu koji ju je pospremio u mrežu.  Šahtar je izjednačio preko Fernanda u 39. minuti, da bi Benzema donio pobjedu Kraljevima u 61. minuti.

Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu. Real je pobjedom ostao prvi u skupini D s devet bodova, tri više od Šerifa koji ima utakmicu manje protiv Intera.

U skupini B Milan i Porto odigrali su 1:1. Gosti su poveli već u šestoj minuti preko Luisa Diaza. Milan je do izjednačenja došao autogolom Chancela Mbembe u 61. minuti. Ante Rebić nije igrao zbog ozljede gležnja.

U toj je skupini vodeći Liverpool s devet bodova, četiri manje ima Porto, a pet manje Atletico. Milan je na dnu s jednim bodom. Englezi i Španjolci imaju utakmicu manje.