Tko će u finale FA Kupa na 150. godišnjicu natjecanja?

Nogomet 16. tra 202210:08 > 10:09 0 komentara
Guliver Images

Vikend pred nama rezerviran je, između ostalog, i za polufinalne okršaje FA Kupa na Wembleyju.

Drugi put u samo šest dana sastat će se dvije vodeće momčadi Premier lige. U ligaškom derbiju Manchester Cityja i Liverpoola počašćeni smo odličnom utakmicom koja je završena bez pobjednika – 2:2.

U subotu će Jurgen Klopp i Pep Guardiola ponovo suočiti svoje momčadi i taktike, ovoga puta u polufinalu FA Kupa. Dvoboj je zakazan za danas u 16.30. Liverpool na uspjeh u ovom natjecanju čeka od 2006. godine. Od tada je tri puta bio u finalu Lige prvaka. Manchester City je FA Kup posljednji put osvojio 2019.

Drugi dvoboj polufinala bit će odigran sutra, u istom terminu, a sastat će se Chelsea i Crystal Palace. Plavci će pokušati doći do finala treću godinu zaredom. Palace u finalu nije bio još od 2016. godine.

Liverpool i Manchester City naišli su na veoma specifičan problem pred ovaj dvoboj – predstojećeg vikenda vlakovi ne voze ka Londonu iz ova dva grada i veliki broj navijača našao se na mukama kada je u pitanju dolazak na utakmicu. Na kraju je pronađeno rješenje – Savez je osigurao 100 besplatnih autobusa koji će navijače prevesti do Londona i nazad. Oba kluba dobila su po 34.000 ulaznica za polufinalni susret na Wembleyju.

Oba polufinala gledat ćete u direktnim prijenosima na Sport Klubu – dvoboj Liverpoola i Cityja na Sport Klubu 2, a okršaj Chelsaja i Crystal Palace na Sport Klubu 1.

Finale FA Kupa, koji je prvi put odigran prije 150 godina bit će odigran 14. svibnja.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!