PL izglasala novo pravilo o kažnjavanju navijača

Action Images via REUTERS/Carl Recine

Na sastanku održanom u srijedu 20 klubova Premier lige jednoglasno je usvojilo odluku o uvođenju novih kazni za navijače koji se na stadionima ponašaju neprilično.

Premier liga oglasila se tim povodom priopćenje u kojem je potvrđeno da je jednoglasno usvojeno pravilo o ovođenju kazni zabrane dolaska na stadione za navijače koji sudjeluju u antidruštvenom i kriminalnom ponašanju na stadionima.

Navijači kod kojih budu pronađena pirotehnička sredstva ili dimne bombe, ili bilo što što unose na stadion bez dozvole, automatski će biti kažnjeni najmanje godinom dana zabrane ulaska na stadione. Te kazne mogu se primijeniti i na roditelje ili odrasle pratitelje djece koja sudjeluju u ovakvim aktivnostima”, objašnjeno je u priopćenju.

Pravilo na snagu stupa odmah i odnosi se i na domaće i na gostujuće navijače.