Ludilo pred Emiratesom: Navijači Arsenala traže ostavke!

Nogomet 23. tra 202119:46 0 komentara
Emirates, Arsenal
Guliver Image

Navijači londonskog Arsenala okupili su se večeras ispred stadiona Emirates kako bi iskazali svoje protivljenje vrhušci kluba.

Arsenal je bio jedan od potpisnika peticije za stvaranje Superlige. Navijači su zbog toga bili bijesni i to je bila kap koja je prelila čašu u njihovom odnosu prema vlasniku Stanu Kroenkeu.

Zbog toga su se večeras pred utakmicu protiv Evertona na Emiratesu odlučili na masovne prosvjede. Veliki broj navijača se okupio sa transparentima i imaju jasan stav – odlazak Kroenkea iz kluba.

“Upropastio si nam klub zbog novca. Uzmi svoj novac i gubi se iz kluba”, jedna je od poruka navijača Topnika iz Londona.

Navijači i ostalih engleskih klubova prethodnih dana su prosvjedovali. Chelsea i Liverpool su se prvi pobunili protiv Superlige i protestvovali, ali su navijači Arsenala za sada u najvećem broju izašli na protest.

Ulice oko Emiratesa su pune. Svi nose transparente u kojima traže odlazak vlasnika iz kluba i ovo je prvi put da na ovakav način navijači traže promjene.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!