Klubovi PL na agente potrošili 375 mil. dolara

Nogomet 31. ožu 202119:25 > 19:32
Foto: Neil Hall - Pool/Getty Images

Klubovi engleske Premier lige potrošili su u proteklih godinu dana čak 375 milijuna dolara na agente, objavio je Engleski nogometni savez (FA).

Unatoč pretrpljenim velikim gubicima zbog pandemije COVID-19, klubovi elitnog razreda engleskog nogometa potrošili su gotovo 13 milijuna dolara više na naknade za agente nego prethodne godine.

Najviše je na agente potrošio Chelsea, 48 milijuna dolara, dok je Manchester City na honorare agenata potrošio 41 milijun dolara. Na trećem mjestu je Manchester United sa 39 milijuna dolara.

West Bromwich Albion potrošio je najmanji iznos, plativši agentima 5.7 milijuna dolara.

Klubovi u drugom razredu, Championshipu su potrošili na agente 56 milijuna dolara. Najviše Norwich City, 9.3 milijuna dolara.