Kane za pobjedu Spursa, Perišić izborio penal

Nogomet 28. kol 202219:29 0 komentara
Action Images via Reuters/Matthew Childs

U posljednjoj utakmici 4. kola engleskog nogometnog prvenstva Tottenham Hotspur je kao gost svladao Nottingham Forest s 2:0.

Oba pogotka za sastav iz Londona postigao je Harry Kane, prvoga u 5. minuti preciznim udarcem s vrha kaznenog prostora, a drugog u 81. glavom iz neposredne blizine.

Usto Kane nije uspio realizirati i kazneni udarac, njegov šut s bijele točke u 56. minuti obranio je Henderson. Bio je to prvi neiskorišteni 11-erac Kanea u Premier ligi nakon više od četiri godine i 15 uzastopnih pogodaka. S druge strane, mladi Henderson je peti put bio ‘oči u oči’ s protivničkim igračem te je samo jednom svladan. Čak je tri puta obranio uz jedan promašaj.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić igrao je za Tottenham do 73. minute, a upravo nakon njegovog ubačaja je domaći branič Cook igrao rukom te je Tottenham dobio kazneni udarac.

Treći Tottenham se ovom pobjedom bodovno poravnao s drugim Manchester Cityjem i četvrtim Brighton and Hove Albionom, sva tri sastava imaju po 10 bodova, dva manje od vodećeg Arsenala. Nottingham je 14. s četiri boda.