‘Crveni vragovi’ do 10. uzastopne pobjede u gostima!

Premier League 17. pro 202023:43 > 18. pro 2020 0:00 0 komentara
Clive Brunskill/Getty Images

U susretu 13. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United je na gostovanju pobijedio "fenjeraša" lige Sheffield United sa 3-2 upisavši desetu gostujuću pobjedu u nizu.

United je tako postao prva momčad u povijesti Premiershipa koja je na 10 uzastopnih gostovanja zabila barem dva gola. Posljednji klub kojem je to uspjelo u elitnom razredu engleskog nogometa bio je Tottenham 1960. godine.

Rekord je upisao i Sheffield United koji je ostao na začelju ljestvice s jednim bodom, što je najgori učinak jednom kluba u povijesti engleskog nogometa nakon prvih 13 kola.

Domaćin je poveo već u petoj minuti preko Davida McGoldricka. Međutim, United je do poluvremena okrenuo rezultat u svoju korist golovima Marcusa Rashforda (26) i Anthonyja Martiala (33).

Rashford je u 51. minuti zabio za 3-1, a tračak nade domaćinu donio je McGoldrick svojim drugim golom u 87. minuti. No, za više od toga nije bilo vremena niti prilika.

U prvom današnjem susretu Aston Villa i Burnley su odigrali bez pogodaka, a bio je to prvi Villin remi ove sezone.

Domaćin je dominirao, uputio čak 27 udaraca prema suparničkim vratima, ali nije uspio svladati Nicka Popea.

Na ljestvici vodi Liverpool sa 28 bodova, Tottenham ima 25, a Southampton i Leicester City po 24 boda. ManU je šesti sa 23 boda, dok je Sheffield United uvjerljivo posljednji s jednim bodom.