Chelsea uzvratio Leicesteru za FA Cup

Nogomet 18. svi 202123:40 > 23:54
Mike Hewitt/Getty Images

Nogometaši Chelseaja na korak su do plasmana u Ligu prvaka nakon što su na Stamford Bridgeu svladali Leicester 2:1.

Bluesi su tako uzvratili Leicesteru za poraz u finalu FA Cupa koje je odigrano prije tri dana.

Chelsea je bio bolji u prvom poluvremenu, zabio i za vodstvo, ali u 35. minuti poništen je pogodak Werneru zbog igranja rukom. No, u nastavku drugog poluvremena ovaj put su došli do vodstva preko Rudigera u 47. minuti.

Na 2:0 povisio je Jorginho iz kaznenog udarca u 66. minuti, a 10 minuta kasnije Kelechi Iheanacho postavio je konačnih 2:1.

Mateo Kovačić je za Chelsea igrao od 32. minute ušavši u igru umjesto Ngola Kantea koji se ponovo ozlijedio što je zabrinilo sve u klubu uoči finala Lige prvaka.

Ovom pobjedom Chelsea je na trećem mjestu sa 67 bodova, te je vrlo blizu plasmana u Ligu prvaka. Leicester je četvrti sa 66 bodova.