Arsenal i Crystal Palace odigrali su utakmicu za zaborav

Premier League 14. sij 202123:18 0 komentara

U malom londonskom derbiju su svoj meč 18. kola Premier lige odigrali Arsenal i Crystal Palace, a susret je završen najnepopularnijim rezultatom (0:0).

U prvih 45 minuta igre jedno vrijedno spomena bio je udarac Aubameyanga ravno u Guaitu u 20. minuti, te pokušaj Towsenda glavom par minuta kasnije kada je lopta završila na gredi gola Topnika.

Leno se u 39. minutu istakao sjajnom intevencijom kada je obranio lukav udarac Bentekea.

Nastavak susreta nije ponudio neku nezaboravnu nogometnu predstavu. Igralo se uglavnom na sredini terena i bez velikih prilika. Arsenal za 90 minuta igre nije stvorio niti jednu ozbiljnu šansu za postizanje gola pa je tako prekinut njihov niz od tri vezane pobjede u Premier ligi.

Topnici su ostali na 11. poziciji sa 24 boda, dok je tim Roya Hodgsona na 13. mjestu sa bodom manje.