United ne vjeruje Woodwardu, stiže poznati Talijan?

(Photo by Michael Regan/Getty Images

Manchester United napokon živi mirno nakon osam uzastopnih pobjeda, no iza kulisa događaju se previranja na razini vodećih ljudi kluba.

Ed Woodward proteklih pet godina obnaša funkciju izvršnog dopredsjednika koji je zadužen za transfere igrača. Mnogi navijači Uniteda nikada mi nisu bili skloni, posebno protekle dvije godine kada nije uspio dovesti neka značajnija pojačanja koja je tražio Jose Mourinho.

Do medija je stigla informacija kako United želi dovesti talijanskog ‘genijalca’ za transfere Andreu Bertu koji od 2013. godine radi kao sportski direktor Atletico Madrida. Upravo se Bertu spominje kao ključnog čovjeka velikih uspjeha koje madridski klub postiže posljednjih godina, a sam Talijan uspostavio je izvrsne odnose s čelnim ljudima kluba i trenerom Diegom Simeoneom. No, uspjeh ima cijenu pa je tako Berta postao meta velikog broja klubova, a Manchester United u velikoj tajnosti već neko vrijeme radi na tom transferu. Tajna je napokon razotkrivena što nikad nije pozitivno za klub koji nekoga želi dovesti jer će se sada značajno pojačati konkurencija za usluge 47-godišnjeg Talijana koji je prije Atletica radio u Parmi i Genovi.

Naravno, to ne znači kako bi Woodward izgubio posao jer bi Berta stigao isključivo kao sportski direktor koji bi radio na transferima igrača, a bio bi poveznica igračkog kadra, odnosno trenera s upravom kluba. U tom slučaju Woodward bi se više bavio financijskim segmentom poslovanja u čemu je zapravo i stručan obzirom kako je karijeru izgradio u sektoru bankarstva.