Potvrda: Vlasnik Leicester Cityja bio je u helikopteru

Premier League 27. lis 201822:26 > 22:35
Photo by Michael Regan/Getty Images)

Nakon utakmice Leicestera i West Hama dogodila se nesreća ispred stadiona domaćeg kluba, srušio se helikopter u vlasništvu gazde Leicester Cityja, Vichaija Srivaddhanaprabhe.

Težak dan u Leicesteru, nakon teške ozljede igrača domaćeg sastava Daniela Amarteyja, izvan stadiona, na klupskom parkingu srušio se helikopter u vlasništvu gazde Leicester Cityja, Vichaija Srivaddhanaprabhe.

Požar koji je ubrzo nastao relativno brzo se ugasio nakon što su stigle vatrogasne ekipe, nakon gotovo sat vremena od nesreće, iz tvrtke King Power čiji je vlasnik Srivaddhanaprabha, potvrdili su kako je gazda kluba iz Leicestera bio u helikopteru zajedno s pilotom. No, još uvijek nije poznato je li preživio.

Vichai Srivaddhanaprabha rođen je u glavnom gradu Tajlanda, Bangkoku prije 60 godina, u poslovni svijet ušao je 1989. godine kada je otvorio svoj prvi Duty Free Shop. Danas je vrijedan 3.8 milijardi dolara, a Leicester City kupio je 2010. godine za samo 39 milijuna funti. Navijače je vrlo brzo osvojio ekstravagantnim proslavama vlastitog rođendana kada je čitav stadion častio pivom i hot dogom. Nakon samo pet godina otkada je preuzeo klub donio je navijačima i najveću moguću radost, osvajanje naslova prvaka Engleske izvan svih očekivanja.

Vichai Srivaddhanaprabha ima četvero djece, a sina Aiyawatta postavio je za dopredsjednika Leicester Cityja.

Predsjednik kluba ima običaj otprilike sat vremena nakon svake utakmice poletjeti svojim helikopterom zajedno s grupom ljudi sa sredine travnjaka stadiona, a ovoga puta došlo je do problema s motorom koji se zapalio, pilot je pokušao prinudno sletjeti na parking zonu, ali bilo je prekasno.

Pratite portal Sportkluba gdje ćemo Vas izvjestiti s najnovijim informacijama kada postanu dostupne.