Spursi najavili otvaranje novog stadiona

Premier League 24. srp 201819:00 > 19:02
Tottenham Hotspur FC/Tottenham Hotspur FC via Getty Images

Tottenham će u novoj premijerligaškoj sezoni igrati na novom stadionu, a iz kluba su predstavili i detalje oko prvih utakmica.

Novi stadion Tottenhama gradio se na prostoru bivšeg doma Spursa na White Hart Lineu, protekle sezone momčad Mauricija Pochettina svoje je domaće utakmice igrala na Wembleyju.

Iz kluba su predstavili plan utakmica kojima će otvoriti stadion, a oba dvoboja biti će revijalna. Naprije će 27. kolovoza biti uprilićena utakmica između akademskih momčadi, a prvog rujna predstaviti će se legende kluba. Prva službena utakmica biti će odigrana 15. rujna kada će Liverpool postati prvi gost novog stadiona u Londonu.

Arhitektonsko čudo može primiti do 62 tisuće gledatelja, a imati će niz tehnološki naprednih karakteristika koje će se predstaviti navijačima u vrijeme prvih utakmica.